Barış Mah. Kavaklıdere Mevkii Ginza Lavinya Park Sitesi B blok D:89 Beylikdüzü / İSTANBUL
Sıkça Sorulan Sorular
Farklı sorunuz mu var?

Aklınıza takılan tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. İletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz ya da aşağıdaki butonu kullanarak bize sorularınızı gönderebilirsiniz.

Hip’Safe Hava Yastığı Kemeri paketi şunları içerir: 1 kemer + 2 koruma kapağı + 1 CO2 kartuşu + 1 şarj cihazı. Fazladan bir CO2 kartuşuna ihtiyacınız varsa, bunu ayrıca sipariş verebilirsiniz.

Bugün, Hip’Safe kalça kırıklarını önlemek için piyasadaki en iyi ve tek çözümdür. Hava yastığı kemeri herhangi bir geleneksel kalça koruyucusundan daha etkili olan darbe şokunu % 90 önleyebilir.

Çok nadir de olsa bu olmaktadır. Ortopedi Cerrahlarına göre, kalça kırıkları vakalarının % 90’nı düşme sonrası görülmektedir.

Hayır, hava yastığı basıncı şoku emecek, sıçrayan ve aşırı dengeleyici risklerden kaçınacak şekilde hesaplanmıştır. Mühendislerimiz tarafından yapılan testler, Hip’Safe’in düşme veya kişi türü ne olursa olsun en iyi koruma ve şok emilimini sağladığını göstermektedir.

Hip’Safe 5 farklı boyutta mevcuttur (T1 -> T5). Doğru ve tam boyut vücut tipinize bağlıdır ve göbeğinizdeki bel çizginizi (kıyafetlerle) ölçmeniz ve beden tablosunu takip etmeniz gerekir. Beden tablosu ise web sitemizde mevcuttur.

Evet. Hip’Safe’i hemen kullanabilirsiniz. Ürün paketi içinde yer alan bir CO2 kartuşu ile birlikte gelir ve şarj edildikten sonra hemen kullanılabilir.

Hayır. Hava yastığı kemeri bel bedeninize göre 5 farklı ebatta (1, 2, 3, 4 ve 5) mevcuttur. Bununla birlikte, aşırı kilo, hava yastığı korumasının etkinliğini azaltabilir.

Bedeni uymuyorsa, iade kuponunuzu almak için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçiniz. 7 gün içinde bize cihazı geri göndermeniz ve değişimin yapılması gerekmektedir.

Daha fazla konfor için kemerin boyutu ayarlanabilir. Boyutu ayarlamak gerçekten çok kolay! Aşağıdaki video size yardımcı olacaktır.

Hayır, Hip’Safe hava yastığı kemeri spor (bisiklet, kayak vb.) için uygun değildir. Mekanizma, 65 yaşın üzerindeki ve hareketlilik sorunları olan bir kişinin günlük aktivitesini takip etmek için yapılmış olup, spor aktiviteleri beklenmedik şekilde yastığın açılmasına sebep olabilir.

Evet, giyebilirsiniz. Ancak çok rahat olmayabilir, kemerin üzerinde bulunan ve sırtınıza denk gelen toka sizi rahatsız edebilir. Tavsiyemiz, kemeri yatağınıza yakın tutmak ve uyandığınızda takmaktır.

Banyo yaparken kemeri kullanmanızı kesinlikle önermiyoruz. Kemer içinde sudan zarar görebilecek bir elektronik sistem bulunmaktadır.

Evet, ancak hava yastığı açılmasını bozmamak için yastıkların açılacağı bölümleri açık bırakmalısınız. Kazak, ceket, palto altına Hip’Safe giyebilirsiniz. Pantolon, tişört altına, cilt üzerine Hip’Safe giymemelisiniz.

Hip’Safe’in kullanımı çok kolaydır ve %100 otomatiktir. Çalışması için herhangi bir ayar yapmanız gerekmemektedir.

AÇMAK İÇİN: Kemer kapatıldığında Hip’Safe otomatik olarak açılır. Yeşil ışık kemerin aktif ve AÇIK olduğunu gösterir. KAPAMAK İÇİN: Kemeri çıkardığınızda Hip’Safe otomatik olarak kapanır. Kemer çıkarıldığında, sistem otomatik olarak uyku moduna geçecektir. Toka üzerindeki «Helite» logosu ve kapaktaki “UP” sembolleri Hip’Safe’in sağ tarafta olduğunu gösterir.

Evet ama sadece koruyucu bezi yıkayabilirsiniz. Diğer kısmı (elektronik sistemi içeren) yıkayamazsınız. Çıkarmak için çok basit, sadece düğmelere basarak açmanız gerekmektedir.

Hip’Safe’nin 7 gün kullanılabilecek şekilde bir bataryası var. Kırmızı sinyal ve “BİP” sesi pilin zayıfladığını gösterir. Hip’Safe hava yastığı kemerini şarj etmek için, kayışı, kayışla birlikte verilen şarj cihazına takmanız yeterlidir.

Evet, Hip’Safe ile seyahat edebilirsiniz. Kemer ile otobüs, araba veya trenle seyahat etmek kesinlikle sorun değildir. Bununla birlikte, uçakla seyahat etmeniz gerekiyorsa, kemerinizi şişirmek için kullanılan gaz silindiriyle ilgili güvenlik hizmetlerinde bazı zorluklar yaşayabilirsiniz. Hava yönetmeliğe göre; kabin veya bagaj bölümünde 2 gaz kartuşu (hacim 200cc’den az olmalıdır) ile uçmanıza izin verilir. Yönetmelik izin verse bile, havaalanı güvenlik hizmeti veya havayolu şirketi, uçağa binmenize izin vermeyebilir. “ Ekte yer alan dökümanı “Iata düzenlemesi” yazdırmanızı ve bu belgeyi daha fazla açıklama istenirse kontrol sırasında havaalanı güvenlik servisine veya havayoluna göstermenizi önemle tavsiye ederiz. Her durumda, kemerinizi uçak içine kabul edip etmemek için nihai kararı alacak olan havaalanı güvenlik hizmeti ve havayoludur.

Sadece 2 boyutta kartuş vardır: GG 50 cc: sadece T1 ve GG 60 cc için: T2, T3, T4 ve T5 için.

Evet, kendiniz ya da biri yardımıyla değiştirebilirsiniz. Sistemi olabildiğince basit hale getirmek için elimizden geleni yaptık. Hızlı Başlangıç kılavuzunu izleyin ve okuyun ve her adımı ayrıntılı olarak görmek için video eğiticisini izleyin.

Hava yastığı tetiklenmiş ve kullanılmış olsa bile hava yastığı kemeri yeniden kullanabilir. Hava yastığını kemerin içine katlamanız ve gaz şişiricisini değiştirmeniz yeterlidir.

Evet, cihazın 2 yıl garantisi vardır. Hava yastığında yanlış bir şey fark ederseniz, lütfen müşteri hizmetlerimize başvurunuz.

Hayır. Kalça protezi geçirmiş bir hastanın tekrar kırık geçirme oranı hiç kırık geçirmemiş birine göre daha yüksek olduğundan güvenle kullanabilirler.

Konuşmayı Başlat
Yardıma ihtiyacın var mı?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?